Verslag Cultuurraad 2007-09-06
VERSLAG VERGADERING CULTUURRAAD VAN 6 SEPTEMBER 2007
Aanwezig :
Lydia Hoskens – voorzitster – Gezinsbond
Josiane De Becker – Klem
Karine Petak – Gepensioneerden Werkmansbond
Monique Vandervaeren – Zoniën Internet
Jef Helsen – OKRA Hoeilaart
Michel Gahy – Willemsfonds
Marie-Jeanne Eulaerts – KAV
Jean Mulliez – Davidsfonds
Jan Lenaerts – 5 voor 12
Annie Wastiels – Ziekenzorg
Sol Jensen – Het Groene Dal
Marijke Belsack – OC Sint-Clemensschool
An Swinnen – Vrouwenbond ’t Eekhoorntje
Odette Delvaux – Catechesewerking
Jean-Pierre Joly – Klavertje4Zelfzorg
Josse De Bolle – De Jonge Druivelaar
Erwin Gysens – De Vrienden van ’t Lindeke
Pascale De Coster – OOKI-Babycafé
Julia Vandenschrick – Sint-Clemenskoor
André Vandenput – Heemkundige Kring Het Glazen Dorp
Rita Dekerk – Openbare Ruusbroecbibliotheek
Karine Vanslembrouck – Gemeenschapsacademie
Eddy Verbeken – deskundige
Michel Van Mullem – deskundige
Sylvie Gahy – schepen
Beatrijs Dhont – cultuurbeleidscoördinator
Hilde Weygaerts - cultuurorganisator
Verontschuldigd :
Jan Vanloo – Wandelclub ’t Beukenootje
Bob Walkiers – Fodiak
Willy Ophalvens – Vrij Kunstatelier Vosdelle
Maurits Van Parys – Ruusbroeckoor
Paul Vanloo – VTB-VAB
Liliane Van Moer – Markant Hoeilaart
Raymond Didden – KWB
Hubert Didden – De Distelvink
Vic Claes – ’t Genootschap
Kris De Ruysscher – deskundige
1. KENNISMAKING MET DE NIEUWE CULTUURORGANISATOR
Hilde Weygaerts is sinds 15 juli 2007 de nieuwe cultuurorganisator. Zij was voordien centrumverantwoordelijke van het GC De Lijsterbes in Kraainem. In Hoeilaart is ze verantwoordelijk voor de organisatie van de cultuuractiviteiten : Druivenfestival, Meifeesten, Vlaamse Feesten en de cultuurprogrammatie van de Dienst Cultuur en Toerisme. De Cultuurraad wenst Hilde veel succes in haar nieuwe werk.
2. GOEDKEURING VERSLAG VAN 7 MAART 2007
Het verslag wordt goedgekeurd. Lydia Hoskens verwelkomt Michel Van Mullem, de nieuwe deskundige. Michel woont sinds vorig jaar in Hoeilaart. Hij werkt in het GC De Kriekelaar in Schaarbeek waar bij verantwoordelijk is voor de school- en familievoorstellingen, straatanimatie en
-theater en public relations.
3. VERKIEZING 2E DESKUNDIGE IN DAGELIJKS BESTUUR
Michel Van Mullem stelt zich kandidaat om als deskundige te zetelen in het Dagelijks Bestuur van de Cultuurraad. Zijn kandidatuur wordt aanvaard.
4. HOEILAARTSE PAREL – STAND VAN ZAKEN
De verenigingen-leden van de Cultuurraad hebben tot 6 september de tijd gekregen om hun eigen top 5 van de personen en hun top 5 van de verenigingen binnen te brengen. Op basis van deze resultaten worden 5 personen en 5 verenigingen genomineerd. De jury zal hieruit dan de twee winnaars kiezen. Op 19 oktober wordt de uitslag bekend gemaakt in het Felix Sohiecentrum. De werkgroep is bezig met de organisatie van deze avond.
5. GEMEENSCHAPSCENTRUM FELIX SOHIE – STAND VAN ZAKEN
Sylvie Gahy schetst nog even de historiek van het dossier dat begeleid wordt door de Vlaamse Bouwmeester. Momenteel zijn 5 kandidaten-architectenbureau’s een concept aan het uitwerken op basis van de visietekst van de Raden van Beheer Felix Sohiecentrum en Bibliotheek. Op 25 september komt de jury bijeen om te zien met welk architectenbureau het gemeentebestuur verder zal werken.
Tijdens de onderhandelingsperiode zal er zeker gecommuniceerd worden met de verschillende verenigingen-gebruikers van het gemeenschapscentrum zodat het nieuwe centrum voldoet aan de verschillende noden en behoeften.
6. EVALUATIE ZOMERACTIVITEITEN
Meifeesten
Zeer positief.
Enkele opmerkingen :
• Onvoldoende toezicht bij de springkastelen. Suggestie voor volgend jaar : stoelen en banken voorzien zodat de ouders ook wat kunnen opletten, bak of doos voor schoenen voorzien
• WC-wagen! Sanitair was onvoldoende. Volgend jaar zal alvast nagekeken worden wat aan sanitair voorzien is in de Kasteelhoeve en in het Parkpaviljoen
De Cultuurraad is alvast van plan om volgend jaar actiever mee te werken aan de Meifeesten. De cultuurorganisator zal in de loop van oktober of november al een startvergadering Meifeesten 2008 organiseren zodat vroeger met de voorbereidingen kan gestart worden.
Zalige Zondagen
• Goede programmatie en prima locatie.
• Volgend jaar zeker een drankstand voorzien.
Vlaamse Feesten
• Heel positief. Ook locatie – voor de trappen van het gemeentehuis – viel heel goed mee.
• Zeer goede begeleiding van de animator (Olivier Dewit)
Wijk in de Kijker
Heel positief. Misschien moet er wel een draaiboek gemaakt worden van deze activiteit zodat ook andere wijken dit kunnen gebruiken.
7. OVERLEG ADVIESRADEN
Op 26 juni ll. was er een overlegvergadering met de verschillende adviesraden. Volgende agendapunten werden behandeld :
• Reglement uitlenen gemeentelijk materiaal. Moet nog verder uitgewerkt worden en zal dan voorgelegd worden aan de verschillende raden.
• Nota gebruik gemeentebus. De huidige gemeentebus kan onder bepaalde voorwaarden door de jeugdverenigingen gebruikt worden met eigen chauffeur. Hiervoor is een reglement opgesteld. De Cultuurraad zal aan het gemeentebestuur vragen of ook andere dan jeugdverenigingen van deze regeling kunnen gebruik maken.
• Papierbesparende maatregelen. De milieuambtenaar heeft hierover een nota opgesteld. Daaruit blijkt dat binnen de gemeentelijke diensten zeer veel papier verbruikt wordt. Daarom een oproep om zoveel mogelijk berichten via mail te versturen. De verenigingen die kopies maken zullen ook gestimuleerd worden om zoveel mogelijk recto verso te kopiëren.
8. CULTUURBELEIDSPLANNING 2008-2013. STAND VAN ZAKEN
De cultuur-, sport- en jeugddienst zijn volop bezig met het opstellen van de verschillende beleidsplannen. Volgende timing wordt hierbij opgesteld :
• 7 november : de drie ontwerpen van beleidsplannen worden op een gezamenlijke vergadering voorgelegd aan de verschillende adviesraden. Daar kunnen dan opmerkingen geformuleerd worden.
• 20 november : de drie ontwerpen van beleidsplannen worden voorgelegd aan de gemeenteraadsleden die ook hun opmerkingen kunnen formuleren.
• 4 december : het definitieve cultuurbeleidsplan wordt ter advies voorgelegd aan de Cultuurraad.
9. VARIA
• In 1858 werd de eerste steen gelegd voor het huidige kasteel-gemeentehuis. In 2008 bestaat het dus 150 jaar. Dat zal dan ook gevierd worden. Er wordt een speciaal krediet voorzien in de gemeentebegroting 2008. Wie suggesties heeft voor deze Kasteelfeesten, kan die doorgeven aan Hilde.
• De Provincie Vlaams-Brabant biedt aan de verenigingen de mogelijkheid om een verzekering af te sluiten voor hun vrijwilligers. Meer info kan hierover verkregen worden bij Beatrijs.
• Begroting 2008 : suggesties van de verenigingen zijn ook hier welkom vóór half oktober. Ze kunnen binnengebracht worden op de Dienst Cultuur en Toerisme.
• Erwin Gysens, voorzitter comité Druivenfestival, dankt de verenigingen voor alle medewerking die zij verlenen aan het Druivenfestival 2007.
• Het Petanquetornooi van de adviesraden dat eind augustus werd georganiseerd, was een groot succes. De Jeugdraad heeft dit heel goed georganiseerd. Volgend jaar komt er zeker opnieuw een gelijkaardige activiteit. Een andere adviesraad zal die verder uitwerken.