Lezing: De Europese wolf - Van sprookje naar realiteit (2de zondag in Zoniën)

Lezing of congres

Wanneer

08/02/2026 10:30 tot 12:30

Waar

Bosmuseum Hoeilaart / Onthaalpoort Groenendaal
Duboislaan 2
Hoeilaart 1560
België
Wegbeschrijving

Prijzen

Gratis

Wist je dat wolvin Naya vanuit Duitsland meer dan 800 km aflegde vooraleer ze in Belgisch-Limburg haar eigen territorium afbakende? Wist je dat een wolf binnen het eigen territorium makkelijk zo'n 10 000 km per jaar kan afleggen? Ontdek tijdens deze boeiende lezing nog veel meer weetjes over de bescherming, verspreiding én ecologie van de Europese wolf.



Ernesto Zvar, de enthousiaste gastspreker, is één van de boswachters die nauw betrokken is bij de wolvenmonitoring in Limburg. Naast wetenschappelijke feiten over wolven, vertelt hij ook over zijn eigen ervaringen vanop het terrein.



Afsluiten doen we met een voorstelling van het educatief wolvenboek (*) waarin de inhoud van deze lezing is gebundeld in eenvoudig verstaanbare taal. Een groeiboek voor jong en oud, want draai het boek om en je ontdekt twee kinderverhalen: 'Rooskapje' en 'De avonturen van wolf August', gebaseerd op het realistische leven van een opgroeiende wolf. Dit kleurrijk geïllustreerde boek is ontworpen door Ernesto Zvar, zijn partner Marjan en haar zussen Annelien en Rozewinde Gerits. 



(*) Driedelig hardcover wolvenboek (123 pagina's, formaat 210 x 279mm) is na de lezing te koop voor €25.



Kan je er niet bij zijn? Contacteer dan natuurlectuur@gmail.com om af te spreken (zolang de voorraad strekt) of bestel online (€28 excl verzendkosten) via: https://shop.bookmundo.com/nl-NL/book/22005416/de-avonturen-van-wolf-august/HB.