Van Leegstand naar Huurpand

Heb je een leegstaande woning die je wil renoveren en verhuren? Met het project ‘Van leegstand naar Huurpand’ helpt Energiehuis IGO eigenaars om hun woning te renoveren tot een kwaliteitsvolle, energiezuinige sociale huurwoning.

Wat houdt het project in?

Energiehuis IGO begeleidt eigenaars tijdens het renovatietraject, van het bepalen van de nodige werken en het opvragen van offertes tot de opvolging van de renovatie. Ook bij de aanvraag van een renteloze Mijn VerbouwLening en de hoogste Mijn VerbouwPremies is ondersteuning mogelijk.

Na de renovatie wordt de woning via een woonmaatschappij minstens negen jaar verhuurd. Eigenaars hoeven daarbij niet zelf in te staan voor het beheer en onderhoud van de woning. Daarnaast vervalt de leegstandsbelasting en zijn er gegarandeerde huurinkomsten.

Het project is bedoeld voor woningen in het werkingsgebied van Energiehuis IGO (Regio Oost-Brabant, met uitzondering van de stad Leuven). Voor de begeleiding wordt 6% (incl. btw) van de totale renovatiekost aangerekend.

Hoe verloopt het traject?

1. Intakegesprek
Tijdens een eerste gesprek worden de nodige werken ingeschat en het renovatiebudget bepaald.

2. Begeleiding tijdens de renovatie
Energiehuis IGO helpt bij:

  • het opvragen van offertes
  • de opvolging van de renovatiewerken
  • de aanvraag van een lening en premies

3. Toeleiding naar de woonmaatschappij
Na de renovatie begeleidt Energiehuis IGO de eigenaar bij het verhuren van de woning via een woonmaatschappij.

Meer informatie:

Neem contact op met Giusi Fancello, projectmedewerker bij Energiehuis IGO, via energiehuis@igo.be of bel: 016 29 85 41.

Schrijf je in op de nieuwsbrief